Al. Krakowska 66, 05-090 Raszyn Falenty Nowe, ul. Róży 5, 05-090 Raszyn 22 720 53 21 / 22 720 12 88 biuro@polskaroza.pl English/Deutsch

06 maj, 2016

Światło słoneczne powoduje rozkład witamin, czyli tego co w sokach najcenniejsze. Ciemne szkło butelki chroni cenną zawartość przed szkodliwym światłem słonecznym, szczególnie witaminę C. Dodatkowo, naturalne barwniki zawarte w sokach nie ulegają degradacji.

06 maj, 2016

Sok z definicji powinien zawierać 100% soku z danego owocu i tak właśnie jest w naszych produktach. Soki tłoczymy bezpośrednio z owoców, nie dodajemy do niego ani wody, ani cukru. Trwałość soku zapewnia pasteryzacja.

06 maj, 2016

Tak, oczywiście! Dzieci w każdym wieku powinny spożywać naturalną witaminę C, która wspomaga ich prawidłowy rozwój na każdym etapie i wyraźnie podnosi odporność, szczególnie ważną w sezonie gryp i przeziębień. Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, który stanowi podstawowy składnik ścięgien i więzadeł, wspomaga rozwój narządów, więc jest bardzo ważny dla rozwoju małych dzieci.

06 maj, 2016

TAK ! Dieta przyszłych Mam i Mam karmiących powinna dostarczać dziecku wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Preparaty syntetyczne zawsze wiążą się z ryzykiem złej przyswajalności oraz zawartością substancji chemicznych, mogących zaszkodzić dziecku. Natura sama oferuje nam najbogatszą i najbezpieczniejszą formę wzbogacenia organizmu. Szczególnie ważnymi składnikami są: witamina C (znacząco zwiększa przyswajalność m.in. żelaza), bioflawonoidy, karoteny uczestniczące w większości procesów życiowych. U kobiet w ciąży i karmiących zapotrzebowanie na nie wyraźnie wzrasta.

06 maj, 2016

Nie, naturalnej witaminy C zawartej w soku z owoców róży nie da się przedawkować. Przyswajalność naturalnej witaminy C zawartej w soku z owoców dzikiej róży jest wielokrotnie wyższa, niż syntetycznej, ze względu na obecność między innymi bioflawonoidów. Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, w związku z tym jej nadmiar jest usuwany z organizmu wraz z moczem. Nadmiar syntetycznej (nie naturalnej) witaminy w organizmie może zakwaszać organizm, tworzyć kamienie nerkowe oraz zaburzać pracę żołądkowo jelitową biegunkami i nudnościami.

06 maj, 2016

Smak owoców dzikiej róży jest wyjątkowy. Nie można go mylić z płatkami róży, które kojarzą nam się z zapachem róży oraz różanymi pączkami. Owoce smakują zupełnie inaczej. Ze względu na dużą zawartość beta karotenu, tak jak w marchewce oraz likopenu i potasu, jak w pomidorze, można ten smak przyrównać do soku marchewkowego lub pomidorowego. Jest on dość kwaśny, jednak wiele osób go ceni i bardzo lubi. Żeby się przekonać, najlepiej samemu spróbować.

06 maj, 2016

Sok jest produktem spożywczym, nie farmaceutycznym, więc nie ma dokładnych zaleceń co do ilości, które powinno się spożywać. Dla zdrowej osoby dzienna dawka około 500 mg naturalnej witaminy C (która jest 3-5 krotnie lepiej przyswajalna niż witamina syntetyczna) powinna być wystarczająca. Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, dlatego jej nadmiar jest od razu wypłukiwany z organizmu. W związku z tym, najlepiej pić ok. 50 ml soku rano i 50 ml soku wieczorem. Gdy czujemy się gorzej, czujemy, że ‘coś nas łapie’ warto zwiększyć tą ilość o dodatkowe dawki soku w ciągu całego dnia – dużo lepiej pić sok w mniejszych ilościach regularnie, niż raz, a dużą ilość.

06 maj, 2016

Sok z owoców dzikiej róży jest dostępny w trzech pojemnościach: butelka szklana 250 ml, butelka szklana 500 ml i róża box 3 l, czyli karton soku z kranikiem, pakowany aseptycznie. Sok w szklanych butelkach po otwarciu należy trzymać w lodówce, do 10 dni. Sok w kartonie utrzymuje świeżość przez co najmniej 21 dni po otwarciu, nie trzeba go chować do lodówki. Dłuższa świeżość jest związana z innym rodzajem pakowania (brak dostępu powietrza do soku), nadal nie ma tam żadnych konserwantów ani dodatków.

Poznaj tajemniczy składnik naszych produktów


Sklep firmowy

Al. Krakowska 66
05-090 Raszyn

Telefon: 22 716 13 11
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynny: pn: 10.00-18.00, wt–pt: 9.00–17.00, sob: 9.00–14.00

Biuro / Zakład przetwórczy

Falenty Nowe, ul. Róży 5
05-090 Raszyn

Telefon: 22 720 53 21 lub 22 720 12 88
Fax: 22 211 19 12
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynny: pon. - pt.: 8 - 16

Subskrybuj newsletter

facebook