Al. Krakowska 66, 05-090 Raszyn Falenty Nowe, ul. Róży 5, 05-090 Raszyn 22 720 53 21 / 22 720 12 88 biuro@polskaroza.pl English/Deutsch

Sok z róży - czy cały czas jest ten sam?

21 grudzień, 2016

Od jakiegoś czasu otrzymujemy zapytania odnośnie naszego soku z róży, głównie w opakowaniach 3l - boxach.

Pojawiają się wątpliwości, że sok jest zbyt klarowny, jakby był rozcieńczony. Chcemy je rozwiać i wyjaśnić co może być przyczyną tej zmiany.

Sok tłoczymy na bieżąco ze świeżych owoców. Nie dodajemy do niego żadnych aromatów, barwników ani chemicznych ulepszaczy. W związku z tym sok smakuje tak, jak owoce, z których go wytłoczyliśmy. W zależności od partii owoców, smak i wygląd soku będą różny. Duży wpływ na owoce róży ma pogoda, czy jest słońce, susza, czy pada deszcz ma to swoje odzwierciedlenie w produkcie gotowym.

Nasz sok z róży jest tłoczony na bieżąco ze świeżych owoców. Sezon na zbiór owoców róży jest między sierpniem a październikiem. Obecnie sprzedajemy sok tylko z tego sezonu – owoce w zeszłym roku były znacznie bardziej wysuszone (ponieważ była susza), natomiast w tym roku były opady deszczu, więc owoce są bardziej jędrne. To też może mieć wpływ na smak.

Ponieważ słyszeliśmy podejrzenia, że sok jest rozwadniany lub tłoczony z mniejszej ilości owoców odpowiadamy – nic podobnego! Najważniejsza dla nas jest jakość soku i nigdy nie pozwolimy sobie na obniżenie jej poziomu. Dla pewności przeprowadziliśmy badania w zewnętrznym laboratorium, poniżej przedstawiamy wyniki. Zawartość witaminy C, którą deklarujemy co roku na opakowaniach, to 450 mg/100 ml, natomiast w tym roku w soku, już po pasteryzacji i zapakowaniu, znajduje się aż 566 mg/100 ml.  

wyniki badan

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wątpliwości. W razie pytań, zachęcamy zawsze do kontaktu mailowego lub telefonicznego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 22 720 53 21.

Okres przydatności do spożycia po otwarciu wynosi do 21 dni, dzięki pakowaniu soku w worek Bag-in-box. Specjalny zawór VITOP pozwala na wielokrotne dozowanie soku, bez dostępu powietrza do wewnątrz, zabezpieczając go przed zepsuciem przez długi czas. Nie trzeba go trzymać w lodówce. 

roza

Napisały: Agata Rosłonek & Agnieszka Michalska

Poznaj tajemniczy składnik naszych produktów